Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”

Dnia 25 listopada 2019 roku młodzież Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku brała udział w akcji „Szkoła pamięta” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 1 Ts i 1 Te2 zebrali się przy tablicy i dębie upamiętniającym Tadeusza Skalskiego, który został zamordowany w 1940 roku w Twerze-Miednoje. Zostały odczytane informacje o zbrodni katyńskiej, o symbolice dębów pamięci oraz o samym Tadeuszu Skalskim. Uczniowie uczcili chwilą ciszy wszystkich poległych i zapalili symboliczny znicz.

Uczniowie klasy 2 S odwiedzili i zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli ZSM-E w Ełku, uczniowie klasy 1 Te1 odwiedzili groby osób zasłużonych dla ełckiej społeczności oraz zapalili znicze w miejscach związanych z lokalną historią i miejscami pamięci.

Opracowali: Izabela Wantuch, Jan Wawiórka, Sławomir Wantuch