Biblioteka szkolna

Katalog online

Katalog biblioteki ZSM-E jest już dostępny dla uczniów i pracowników szkoły o każdej porze i z każdego komputera posiadającego dostęp do Internetu, także z urządzeń mobilnych.

Mobilny bibliokufer

Biblioteka szkolna ZSM-E współpracuje ze Stowarzyszeniem „Plejada” działającym przy Zespole Szkół nr 5 w Ełku w realizacji zadania pt. „Mobilny bibliokufer”. Jest ono współfinansowane z budżetu Powiatu Ełckiego. W ramach działania Stowarzyszenie zakupiło ponad 70 tytułów książek zaproponowanych przez młodzież. Wzbogaciły one księgozbiór udostępniany ełckiej młodzieży. Inicjatywa ma na celu ułatwienie młodym ludziom dostępu do książek, które chcą czytać.

Bibliokufer z nowościami książkowymi dotarł do naszej biblioteki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą książkową i życzymy przyjemnej lektury.Opracowała: Bogumiła KuleszaNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Biblioteka Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku wzbogaciła swoje zbiory dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zakupiono do biblioteki 680 woluminów, w tym 669 to zbiory tradycyjne książkowe oraz 11 audiobooków. 32,5% to lektury szkolne.

Książki zostały wybrane przez uczniów i pozytywnie zaopiniowane przez Samorząd Uczniowski, Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną ZSM-E w Ełku.Opracowała: Bogumiła Kulesza