Bezpieczeństwo nade wszystko!

Bezpieczeństwo uczniów zawsze było priorytetem naszej szkoły i od lat wrzesień kojarzył się z warsztatami, podczas których klasy pierwsze przechodziły kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Ten wrzesień jest jednak szczególny, dotarł do nas podwójny rocznik, zapełniły się sale lekcyjne oraz korytarze i musimy wzajemnie dbać o swoje bezpieczeństwo.

Z inicjatywy dyrektora szkoły - pana Andrzeja Gerusa i nauczyciela wychowania fizycznego - pana Jacka Krupskiego w ubiegły piątek, czyli 13 września, uczniowie zostali przeszkoleni przez profesjonalną kadrę: instruktora ratownictwa medycznego oraz ekipę „Podwodnika” (Szkołę Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych). Teoria przeplatała się z praktyką! Uczestnicy poznali podstawowe zabiegi resuscytacyjne, oceniali stan osoby nieprzytomnej, na fantomach wykonywali ucisk klatki piersiowej niemowlęcia, kilkuletniego dziecka i osoby dorosłej. Uczniowie zostali również zapoznani ze sprzętem ratującym życie i utrwalali znajomość numerów alarmowych.

Cała akcja trwała kilka godzin i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Oprócz wiedzy medycznej uświadomiła nam wszystkim, że ratowanie ludzkiego życia to wielkie wyzwanie i obowiązek!

Opracował: Jacek Krupski