Z wizytą w Urzędzie Miasta

W dniach 7, 8, 9 października 2019 roku klasy I Tmg, I Teg i I Tsg miały zorganizowane wyjście do Urzędu Miasta w Ełku do Wydziału Organizacyjnego - Referat Spraw Obywatelskich w celu zapoznania z informacjami dotyczącymi dowodów osobistych. Uczniowie dowiedzieli się tam między innymi jakie dokumenty należy wypełnić, jakie jest potrzebne zdjęcie, gdzie i kto może złożyć wniosek; kiedy, gdzie i kto może odebrać nowy dowód. Zostali poinformowani o nowym e-dowodzie. Zdobyli informacje o prawie meldunkowym – stałym i tymczasowym. Dowiedzieli się na jakiej zasadzie można zostać dopisanym do rejestru wyborców oraz jak wyglądają zaświadczenia o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania. W czasie drogi do Urzędu Miasta uczniowie zostali poinformowani, gdzie mogą w Ełku wyrobić paszport, prawo jazdy czy zarejestrować samochód lub inny pojazd.

Opracowała: Izabela Wantuch