Z wizytą w MBP w Ełku

24 października 2019 roku młodzież klasy I Tmg i I Te2 z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną. Celem wycieczki było rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów i indywidualnych zainteresowań oraz motywowanie młodzieży do korzystania z biblioteki szkolnej i biblioteki miejskiej.

Podczas wycieczki młodzież poznała wybrane działy biblioteki oraz ich funkcje. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki, czytelni, działu zbiorów specjalnych i czytelni wirtualnej, w której znajduje się kącik muzyczny z wysokiej klasy odtwarzaczem płyt winylowych oraz dostęp do portalu Ibuk Libra. Młodzież miała również okazję do obejrzenia książek pisanych alfabetem Braille’a. Duże zainteresowanie wzbudziła możliwość wypożyczania gier planszowych. Uczniowie dowiedzieli się, że biblioteka organizuje różnego rodzaje konkursy, spotkania autorskie, wystawy, warsztaty, koncerty, zajęcia popołudniowe dla dzieci itp.

Opracowała: Bogumiła Kulesza