80. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2019 r. w całej Polsce obchodzono 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Delegacja Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku wzięła udział w uroczystościach miejskich.

Poczet sztandarowy wystawiła klasa 3tse. Uczniowie wraz z opiekunem, panią Małgorzatą Piktel oraz dyrektorem szkoły, panem Andrzejem Gerusem, wzięli udział w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny w Katedrze św. Wojciecha. Następnie przedstawiciele naszej szkoły wraz z innymi uczestnikami obchodów przemaszerowali pod pomnik „Bohaterskim Żołnierzom Września”. Tam odbył się Apel Poległych. Po oddaniu salwy honorowej kwiaty pod pomnikiem złożyli przedstawiciele władz lokalnych, kombatantów, szkół i przedszkoli oraz służb mundurowych oraz zaproszonych gości.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny dali świadectwo patriotyzmu. Godnie reprezentowali społeczność szkolną, niosąc sztandar oraz oddając hołd poległym w obronie naszej Ojczyzny.

Opracowała: Barbara Grzegorczyk