Turniej Szachowy

Dnia 27 pażdziernika 2018 roku odbył się III Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży z Okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku reprezentowało 2 uczniów: Arkadiusz Parafiniuk z klasy 1tme oraz Robert Szulc z klasy 3tme.

Nasi uczniowie zmierzyli się z zawodnikami z innych szkół, jednak nie było lepszych od nich. Arkadiusz i Robert rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim, zdobywając po 6 punktów. Tempo gry to po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii. Obaj nasi zawodnicy stracili tylko po 1 punkcie. W klasyfikacji końcowej Arkadiusz Parafiniuk zajął 1 miejsce, a Robert Szulc 2 miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Wioleta Kamińska