Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw obchodze było w czwarty poniedziałek pażdziernika, a od 2008 r. rozszerzono je na cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: „Książka to przyszłość”.

W ramach obchodów MMBS zapraszamy uczniów do włączenia się w akcje organizowane przez bibliotekę szkolną.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania ze zbiorów.

Program obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych W Ełku

Opracowały: Bogumiła Kulesza i Barbara Grzegorczyk