Szkoła Niepodległej

Miniony rok kalendarzowy 2018 upłynął pod znakiem obchodów 100-lecia Niepodległości Polski. Nasza szkoła, między innymi, wzięła udział w konkursie Szkoła Niepodległej. Był on organizowany w ramach programu „Niepodległa 1918-2018” przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Uczniowie ZSM-E wybrali i wykonali we współpracy z nauczycielami 7 zadań w następujących kategoriach:

O podejmowanych działaniach na bieżąco można było przeczytać na stronie internetowej szkoły. W grudniu konkurs dobiegł końca, sprawozdania z wykonywanych zadań zostały zaakceptowane przez komisję konkursową. Czekamy na ogłoszenie wyników. Miano „Szkoły Niepodległej” może uzyskać tylko 10 szkół z całej Polski.

Opracowała: Izabela Wantuch