MOTOR SHOW 2019

Mechaniczni poznali liderów w branży motoryzacyjnej

Już po raz kolejny w dniach 28-30 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej na największą imprezę motoryzacyjną w Polsce - MOTOR SHOW Poznań 2019.

Targi są ważnym źródłem informacji o nowościach i premierach na rynku motoryzacyjnym. W tegorocznej edycji dominowała przyszłość światowej motoryzacji, czyli Alternative Fuels Technology. Nasi uczniowie zapoznali się z nowościami i nowatorskimi kierunkami rozwoju współczesnej motoryzacji. Obserwowaliśmy uczestników konkursu młodych lakierników i mechaników.

Motor Show 2019 była areną dla około 170 wystawców. Na odwiedzających czekała bogata ekspozycja samochodów, motocykli, kamperów i przyczep kempingowych, a także samochodów ciężarowych. Organizator zapewnił naszym uczniom i zwiedzającym niesamowitą liczbę Polskich premier z dziedziny motoryzacji. Wśród nich znalazły się zapowiedzi motoryzacyjne wybiegające w przyszłość pod względem technicznym i technologicznym. Futurystyczne kształty i nowatorskie rozwiązania znalazły się w zasięgu ręki naszych uczniów. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem oglądała prezentowane wystawy. Uczniowie często zadawali bardzo konkretne pytania przedstawicielom branży motoryzacyjnej, które dotyczyły owych technicznych nowości.Wyjazd zorganizował i opracował mgr Jan Wawiórka