„Opowieść Wigilijna, ale trochę inna”

Kończący się okres świąt Bożego Narodzenia to dobry czas, by jeszcze sobie przypomnieć czym on tak naprawdę winien być.

W wigilię ludzie sobie bliscy gromadzą się wówczas przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W szkole także był to okres wyjątkowy. Młodzież wspólnie z nauczycielami z wielkim wzruszeniem ubierają choinki w klasach i z niecierpliwością czekają na Jasełka Bożonarodzeniowe.

"Opowieść Wigilijna, ale trochę inna?" – pod takim hasłem w dniu 20 grudnia 2018 roku odbyło się w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku nasze wspólne kolędowanie.

Przedstawienie bożonarodzeniowe oparte na autorskim scenariuszu, którego motywem przewodnim była „Opowieść Wigilijna” - Karola Dickensa oraz koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów z naszego szkolnego zespołu pod kierunkiem pana Przemysława Stępkowskiego – nauczyciela języka niemieckiego, wpleciony w przedstawienie dopełnił całości.

Możemy po raz kolejny poczuć atmosferę tego wydarzenia oglądając naszą filmową relację.

Dziękuję uczniom z klasy II tme i II tse oraz IIs za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Dziękuję także pani Anecie Werla – Dyrektor Ełckiego Centrum Kultury za pomoc w organizacji tego wydarzenia i wypożyczenia naszym młodym aktorom profesjonalnych strojów scenicznych.

Opracował: Jan Wawiórka