Każdy dzień jest pełen wrażeń

Uczniowie przebywający na stażu zagranicznym w Granadzie w Hiszpanii nie mają czasu na nudę. Każdy dzień jest wypełniony doskonaleniem własnych umiejętności u lokalnych pracodawców. Czas wolny od pracy poświęcony jest zwiedzaniu najcudowniejszych zakątków miasta, robieniem niepowtarzalnych fotek, kupowaniem pamiątek z hiszpańskimi akcentami.

Niewątpliwą atrakcją turystyczną była możliwość zwiedzenia Alhambry - niezwykle tajemniczego warownego zespołu pałacowego. Wybudowany w XIII wieku i rozbudowywany do XIV wieku obiekt był twierdzą mauretańskich kalifów. Twierdza Alhambra została w 1984 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Do Granady z wizytą monitorującą przyjechał dyrektor szkoły pan Andrzej Gerus. Podczas swojego pobytu pan dyrektor odwiedził miejsca pracy stażystów, poznał ich pracodawców, sprawdził prawidłowość realizacji programu stażu i programu kulturowego. Odbyło się również spotkanie dyrektora z przedstawicielami M.E.P. naszej organizacji partnerskiej, podczas którego omówiono najważniejsze kwestie związane z prawidłową realizacją projektu "Europejskie Staże".

Dla naszych uczniów każdy dzień w Granadzie to rozwijanie własnych umiejętności i zainteresowań zawodowych, doskonalenie języka hiszpańskiego i angielskiego, odkrywanie nowych, cudownych i tajemniczych zakątków andaluzyjskiego miasta Granada.

Opracowała: Grażyna Orchowska