Buenos dias desde España

W niedzielę 20 stycznia 2019 r. grupa stażystów z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku rozpoczęła wielką, nieznaną przygodę związaną z realizacją stażu zawodowego w Hiszpanii, w ramach projektu „EUROPEJSKIE STAŻE” finansowany ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus +. Docelowym miejscem odbywania stażu jest Granada - miasto Andaluzji położone w południowej części Hiszpanii na Półwyspie Iberyjskim.

Pierwszem etapem realizacji stażu było pokonanie prawie 3,5 tys. kilometrów z Ełku do Granady. Autokarem młodzież dojechała do Warszawy na Lotnisko Chopina, skąd liniami lotniczymi Lufthansa doleciała do Malagi z przesiadką w Monachium. Podczas tej części podróży stażyści mieli okazję poznać dwa piękne lotniska w Monachium i Maladze, a podczas lotu podziwiać niecodzienne widoki takie jak ziemię z lotu ptaka, czy też lot nad chmurami i w chmurach.

W Maladze nasi uczniowie zostali odebrani przez przedstawiciela naszej organizacji partnerskiej M.E.P. Europrojects Granada S.L. (Mobility European Projects Granada). W późnych godzinach popołudniowych młodzież dotarła do Granady, gdzie została zakwaterowana w luksusowych apartamentach.

Podczas pierwszych dni pobytu młodzież spotkała się z dyrektorem M.E.P. , zwiedziła starą część miasta Granada, odbyła dodatkowe lekcje języka hiszpańskiego, poznała swoich pracodawców i miejsce stażu.Opracowała: Grażyna Orchowska