1 września - pamiętamy!

Delegacja Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku wzięła udział w uroczystych obchodach z okazji 79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Poczet sztandarowy wystawiła klasa III Teb. Uczniowie wraz z opiekunem, panią Sylwią Remiszewską oraz dyrektorem szkoły, panem Andrzejem Gerusem, wzięli udział w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Następnie przedstawiciele naszej szkoły wraz z innymi uczestnikami obchodów przemaszerowali pod pomnik „Bohaterskim Żołnierzom Września”. Tam odbył się Apel Poległych. Po oddaniu salwy honorowej kwiaty pod pomnikiem złożyli przedstawiciele władz lokalnych, kombatantów, szkół i przedszkoli oraz służb mundurowych, strzelców, organizacji wojskowych oraz zaproszonych gości.

W szczególnym roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny dali świadectwo patriotyzmu. Godnie reprezentowali społeczność szkolną, niosąc sztandar oraz oddając hołd poległym w obronie naszej ojczyzny.

Opracowała: Barbara Grzegorczyk