Tak świętuje się raz na 100 lat!

Wspólne świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęliśmy o godzinie 10:00 mszą świętą w intencji Ojczyzny, w sąsiadującym ze szkołą kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego. O godzinie 11:00 już w murach Mechaniaka zainaugurowana została akademia z udziałem zaproszonych gości. Nieodłącznym elementem tej uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego – dokładnie o 11:11 biliśmy wraz ze wszystkimi uczniami polskich szkół „Rekord dla Niepodległej”. Następnie głos zabrał pan dyrektor Andrzej Gerus. Po części oficjalnej inicjatywę przejęli uczniowie – były elementy historii, wspomnienia, refleksje. Rozbrzmiewała również muzyka i popłynęły słowa pieśni patriotycznych, które wprawiły w drżenie nawet najbardziej „twarde” męskie serca. Od godziny 12:00 nasi uczniowie mieli jeszcze okazję obejrzeć wystawę „Drogi wolności”.

Równocześnie z uroczystościami w szkole odbyła się wycieczka uczniów na Litwę związana z 100 rocznicą odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.