Obchody 100-lecia

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie naszej szkoły angażowali się w różnorodne działania. Wraz ze wszystkimi uczniami polskich szkół bili „Rekord dla Niepodległej”, oglądali wystawę „Drogi wolności”, wzięli udział w wycieczce edukacyjnej „Śladami Niepodległej” do Wilna, a także brali udział w miejskich uroczystościach.

W szkole zorganizowane były konkursy:

11 listopada 2018 r. uczniowie ZSM-E w Ełku wzięli też udział w Niepodległościowej Grze Miejskiej ”Niepodległość - różne drogi i wspólna sprawa”, zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ełku oraz Muzeum Historyczne w Ełku. Zadaniem uczestników było poruszanie się pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi, wykonywanie następujących kolejno po sobie zadań oraz wpisywanie odpowiedzi do specjalnie opracowanych kart. Jednym z zadań było odnalezienie miejsca przebywania Legionów Piłsudskiego i uzupełnienie informacji o Legionach, np. z ilu dywizji się składały. Nie zabrakło również pytań o Marszałka, np. skąd pochodził. Kolejnym zadaniem było wysłanie pocztówki z wagonu pocztowego do niepodległej ojczyzny ze słowami hymnu. Uczeń naszej szkoły Maciej Biedrzycki zajął II miejsce.

Opracowała: Izabela Wantuch