Jasełka 2017

„Bóg się rodzi, ale czy narodzi się w naszych sercach?”, czyli przedstawienie bożonarodzeniowe w naszej szkole.

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W szkole także jest to okres wyjątkowy. Młodzież wspólnie z nauczycielami z wielkim wzruszeniem ubierają choinki w klasach i z niecierpliwością czekają na Jasełka Bożonarodzeniowe.

"Bóg się rodzi, ale czy narodzi się w naszych sercach?" – pod takim hasłem w dniu 21 grudnia 2017 roku odbyło się w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku nasze wspólne kolędowanie.

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów z naszego szkolnego zespołu pod kierunkiem pana Przemysława Stępkowskiego – nauczyciela języka niemieckiego, wpleciony w przedstawienie Bożonarodzeniowe dopełnił całości.

Sama inscenizacja Bożonarodzeniowa pt: „Nawrócenie” przygotowana przez uczniów z klas 1tse oraz 1tme stanowiła zwieńczenie całości.

Było to widowisko niezwykłe i bardzo innowacyjne, ponieważ oparte przede wszystkim na ruchu scenicznym, głęboko przemyślanych dialogach oraz gestach i mimice naszych młodych artystów. Każda scena zakończona kolędą dopełniała całości. Również zastosowana w tym roku bogata scenografia wprowadziła widzów w klimat zbliżających się świąt. Wyrazem naszych przeżyć niech będzie krótki film zrealizowany jako relacja z naszego wspólnego kolędowania.
Opracował: Jan Wawiórka