RzeczpospoCzyta

8 czerwca 2018 roku uczniowie ZSM-E w samo południe wybrali się do Zespołu Szkól nr 1 w Ełku na imprezę organizowaną w ramach „Nocy Bibliotek” pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Wysłuchali tam m.in. wykładu Jacka Rutkowskiego „Od zaborów do niepodległości” i Doroty Gizeli Dąbrowskiej „Syndrom technopolu a niepodległość”. Obejrzeli występ zespołu ludowego „Mazury” i występ kabaretu szkolnego „Xawię i Jaś” oraz wysłuchali wystąpienia ełckich poetów: Małgorzaty Pieńkowskiej, Walentyny Mikuć, Ryszarda Klepackiego i Heleny Brodowskiej. Młodzież miała okazję obejrzeć wystawę „Rzecz Polska – Skarby Polskiego Designu”, stare, powojenne gazety oraz dokumenty historyczne pochodzące ze zbiorów prywatnych Jacka Rutkowskiego i wystawę fotograficzną „Nasza mała ojczyzna – Ełk”.

Opracowała: Bogumiła Kulesza