Wizyta monitorująca

Niemałą niespodziankę sprawił stażystom pan dyrektor Andrzej Gerus, przyjeżdżając na wizytę monitorującą realizację programu Erasmus+, projekt "Europejskie Doświadczenia Zawodowe". Podczas wizyty Pan Dyrektor odwiedził młodzież w firmach, gdzie odbywają staże zawodowe. Zapoznał się z warunkami pracy naszych uczniów, sprawdził stopień realizacji programu stażu. Spędził wiele czasu na zwiedzaniu zakładów pracy oraz na rozmowach z pracodawcami. Z rozmów tych wynikało, że nasza młodzież jest bardzo dobrze przygotowana zawodowo, posiada wiele umiejętności, jest odpowiedzialna, rzetelna i pracowita. Tego typu pochwały utwierdzają nas, że warto uczestniczyć w projektach i nabywać nowe doświadczenia zawodowe.

Pan Andrzej Gerus spędził kilka dni w kampusie, poznał dokładnie warunki socjalne, lokalowe i żywieniowe naszej młodzieży. Mieliśmy również okazję odbycia wspólnej wycieczki historyczno - kulturoznawczej do Porto.

Jednym z punktów wizyty monitorującej było spotkanie z Prezydentem naszej organizacji Associaçao Intercultural Amigos da Mobilidade - Nuno Varajao Barbosa. Podczas tego spotkania dyrektor ZSM-E w Ełku podziękował panu Nuno Varajao Barbosa za profesjonalną organizację stażu, doskonałą opiekę nad naszymi uczniami i sprawną logistykę. Pan dyrektor przekazał także drobne suweniry promujące ziemię ełcką.

Opracowała: Grażyna Orchowska