XXIII Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej

2 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły reprezentowali powiat ełcki podczas XXIII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Drużyna w składzie: Hubert Późniak i Maciej Biedrzycki zajęła III miejsce.

Olimpiada składała się z dwóch etapów. Pierwszym z nich był test składający się z 50 pytań dotyczących ogólnej wiedzy z zakresu Obrony Cywilnej. Pięć drużyn, które uzyskały największą liczbę punktów, zakwalifikowało się do drugiego etapu. W finałowej potyczce na uczestników czekały zadania teoretyczne przygotowane przez instytucje współorganizujące olimpiadę: Komendę Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendę Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy PCK, Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologicznej i Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Pytania dotyczyły ochrony ppoż., przepisów ruchu drogowego, a także zagrożeń życia i zdrowia człowieka. Ponadto Grupa Ratownictwa PCK w Olsztynie przygotowała stację przedstawiającą przypadek, z którym każdy z nas może się spotkać w życiu codziennym.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała: Emilia Dzwonkowska - nauczyciel EdB