MOTOR SHOW Poznań 2018

Już po raz kolejny w dniach 06 – 08 kwietnia 2018 r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej na największą imprezę motoryzacyjną w Polsce.

Liczby mówią same za siebie. Organizatorzy Motor Show Poznań podają, że w ciągu kilku dni trwania tego wydarzenia, wystawy zorganizowane na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedziło 151437 osób. Wśród nich znalazła się grupa uczniów naszej szkoły – przedstawicieli różnych klas.

Tegoroczna edycja tego wydarzenia była areną prezentowania przez 170 wystawców szeregu bardzo ciekawych pojazdów mechanicznych (samochodów, motocykli quadów) - niejednokrotnie nowości z rynku motoryzacyjnego. Organizator zapewnił naszym uczniom i zwiedzającym 60 Polskich premier z dziedziny motoryzacji. Wśród nich znalazły się zapowiedzi motoryzacyjne wybiegające w przyszłość pod względem technicznym i technologicznym. Futurystyczne kształty i nowatorskie rozwiązania znalazły się w zasięgu ręki naszych uczniów. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali prezentowane wystawy, często zadawali bardzo konkretne pytania przedstawicielom branży motoryzacyjnej, które dotyczyły owych technicznych nowości.

Ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się wystawy Targów Techniki Motoryzacyjnej. W pawilonach 7, 7a, 8, 8a i 15 MPT odbywała się kolejna edycja tej imprezy. Jest ona organizowana cyklicznie, co dwa lata i prezentuje dorobek polskich zagranicznych i producentów wszystkiego co związane jest z motoryzacją i wyposażeniem nowoczesnego warsztatu. Przy okazji owej prezentacji. Nasi uczniowie poznali nowości z dziedziny nowinek technicznych dotyczących wszystkiego co służy wyposażeniu warsztatu i przemysły związanego z akcesoriami motoryzacyjnymi. Uczniowie zadawali pytania oraz prowadzili dyskusje z przedstawicielami światowych potentatów z dziedziny szeroko pojętej motoryzacji.

Wyjazd zorganizował i opracował mgr Jan Wawiórka