Nie tylko pracą człowiek żyje

Nasi uczniowie w godzinach popołudniowych i wieczornych miło spędzają czas wolny. Grają w koszykówkę na miejscowym boisku, spacerują i biegają po cudownie zielonym parku, jeżdżą na rowerach poznając ciekawe zakątki Tralee. Wielu z nich gra w gry planszowe lub w biladra w pobliskim pubie. Weekendy są zarezerwowane na wycieczki kulturoznawcze oraz dyskoteki. Podczas dwóch weekendów uczniowie w ramach programu kulturowego odwiedzili Wodospad Torc znajdujący w Parku Narodowym Killarney położonym w hrabstwie Kerry. Wodospad zasilany jest przez rzekę Owengarriff i ma ponad 20 metrów wysokości. Położony jest wśród bogatej nietkniętej ludzką ręką roślinności.

Muckross House to kolejny obiekt, który mieliśmy okazję zwiedzić. Ta dziewiętnastowieczna wiktoriańska posiadłość położona jest naprzeciw Parku Narodowego Killarney. Pałac stoi w pobliżu brzegu jeziora Muckross, jednego z trzech jezior Killarney, znanego na całym świecie ze swojej świetności i piękna. Dodatkową atrakcją Muckross House są przepiękne ogrody, w których można spotkać kilkunastowieczne drzewa oraz kwitnące rośliny nadające urok temu niezwykłemu miejscu.

Kolejnym punktem objętym zwiedzaniem były ruiny zamku Ross Castle, który był rodową siedzibą klanu O'Donogh. Ross Castle nie jest typowym zamkiem,to rodzaj wieży o charakterze mieszkalno-obronnym.

Z wielkim sentymentem wspominamy spacery brzegiem piaszczystych plaż, kojący uszy szum fal rozbijających się o cudownie piaszczystą plażę BANANA, spacery po trawiastych wydmach.

Wycieczki krajoznawcze pozostawiły w nas wiele niezapomnianych wrażeń. Jeszcze długo będą towarzyszyły nam miłe wspomnień z przeżytych chwil. Fotografie będą w nas przywoływały cudownie spędzony czas.

Opracowała: Grażyna Orchowska