ODKRYWAMY ZIELONĄ WYSPĘ

Po ciężkim tygodniu pracy nadszedł weekend, a wraz z nim pierwsza możliwość zwiedzania urokliwych zakątków Irlandii. Przy pięknej wiosennej aurze mieliśmy okazję poznać różne oblicza Oceanu Atlantyckiego, odwiedzając plaże położone u jego wybrzeża.

Nieziemskie widoki gór, dzika przyroda, zielone łąki i pasące się zwierzęta, urocze wiejskie domki, kolor oceanicznej wody i szum fal rozbijających się o brzeg, to wszystko razem pozostawiło w nas niezapomniane wrażenia.

W tym dniu mieliśmy także okazję odwiedzić Akwarium Oceanworld, które znajduje się w mieście Dingle w hrabstwie Kerry. Poznaliśmy wiele gatunków ryb, płazów i gadów zamieszkujących ocean. Niesamowite wrażenie zrobiły na nas rekiny pływające w akwarium. Mieliśmy okazję dotknąć płaszczek i trzymać w rękach kraby i rozgwiazdy. Najbardziej rozbawiły nas jednak pingwiny, które pozowały nam do zdjęć i droczyły się z nami swoim zachowaniem.

Do naszej kolekcji zdjęć możemy dołączyć fotki z Wild Atlantic Way - najdłuższej drogi przybrzeżnej w Irlandii wzdłuż Oceanu Atlantyckiego. Określenie "Dzika Atlantycka Droga" jest adekwatna do swojej nazwy. Podróżowaliśmy wąską skalistą drogą usytuowaną na klifach. Po jednej stronie mieliśmy góry, na których można było zauważyć małe kamienne domki, a po drugiej piętrzące się fale oceanu i piękne dostojnie wynurzające się z oceanu kamienne wyspy.

Tan dzień na zielonej wyspie dostarczył nam niezapomnianych wrażeń, które pozostaną w naszej pamięci na zawsze.

Opracowała: Grażyna Orchowska