Z wizytą w Animex Foods

16 kwietnia grupa uczniów z klasy 4te, kształcąca się w zawodach technik elektryk i technik elektronik, uczestniczyła w wycieczce do ełckiego oddziału Animex Foods sp. z o.o. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy szkoły z lokalnymi pracodawcami.

W trakcie przebywania na terenie zakładu uczniowie ZSM-E mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem i obsługą zautomatyzowanych linii produkcyjnych, kontrolowanych sterownikami PLC. Dowiedzieli się, jak ważne jest zapewnienie ciągłości produkcji. Poznali rozwiązania wynikające ze specyfiki zakładu, między innymi sposoby zabezpieczenia maszyn i urządzeń elektrycznych. Zwiedzili warsztaty utrzymania ruchu oraz rozdzielnice wydziałowe.

Wycieczka pozwoliła młodzieży poznać realia przyszłego zawodu w rzeczywistych warunkach. Rozmowy z pracownikami Animex Foods utwierdziły uczniów w przekonaniu, że wybrali dobry zawód.

Opracowały: Joanna Gałecka i Barbara Grzegorczyk