Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 13-19 listopada 2017 roku w Polsce rozpoczyna się dziesiąty jubileuszowy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii - Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja MakeYour Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszej szkole, po raz pierwszy, realizujemy projekt Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma” – „Biznes przy tablicy”. Od 13 listopada uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję uczestniczenia w spotkaniach z przedstawicielami firm i urzędów z naszego miasta, które pozwolą przygotować uczniów do wejścia na rynek pracy, a także poznać specyfikę pracy w firmie.

Dotychczas we wszystkich edycjach programu uczestniczyło 609 155 uczniów. Tylko w ostatniej edycji wzięło udział 84 555 uczniów, 721 szkół i 2 960 firm i instytucji z całej Polski.

Opracowała: Sylwia Remiszewska