Polskie Symbole Narodowe

26 października 2017 r. uczniowie klasy 1 Tme i 1 Tse w ramach zajęć z wiedzy o kulturze uczestniczyli w warsztatach poświęconych Polskim Symbolom Narodowym. Organizatorem spotkania było Muzeum Historyczne w Ełku.

Podczas warsztatów uczniowie usystematyzowali swoją wiedzę dotyczącą przynależności do wspólnoty narodowej. Młodzież zastanawiała się, co dziś oznacza być Polakiem i w jaki sposób w XXI wieku możemy być patriotami. Uczniowie dowiedzieliu się jak ważny jest, szczególnie w dzisiejszych czasach, szacunek do symboli narodowych i spuścizny pozostawionej przez naszych przodków.

Była to dla uczniów wspaniała okazja do przypomnienia sobie o Polskich korzeniach i wielowiekowych tradycjach naszego kraju.

Opracowała: Sylwia Remiszewska