Srebro siatkarzy

Drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Ełckiego wywalczyli uczniowie naszej szkoły. Pewnie przed rozgrywkami siatkarskimi nasi uczniowie srebrne medale wzięliby w ciemno, jednak po pojedynku finałowym pozostał spory niedosyt, wszak złote medale były na wyciągnięcie ręki.

Do turnieju finałowego zakwalifikowały się po dwa najlepsze zespoły z rozgrywek półfinałowych, były to następujące drużyny: I LO, ZS nr 1, ZSM-E, ZS nr 6.

W swoim pierwszym pojedynku nasza reprezentacja rozbiła popularny „Chemiak” 2:0 (25:12, 25:15). Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando naszych zawodników. W drugim pojedynku półfinałowym gospodarze turnieju gładko pokonali ZS nr 6 2:0. W pojedynku o brąz ZS nr 6 po bardzo wyrównanym meczu pokonał ZS nr 1 2:0.

Mecz finałowy pokazał, że zagrały w nim dwie najlepsze szkoły. Początek pierwszego seta to dominacja naszej ekipy, która w pewnym momencie prowadziła z I LO 18:13!!! Niestety dla nas gospodarze otrząsnęli się i zaczęli grać swoją siatkówkę. Po kilku udanych akcjach doprowadzili do wyrównania 19:19.W końcówce seta wytrzymali grę nerwów i pokonali naszą szkołę 25:21.

Na szczęście siatkarze „Mechaniaka” szybko otrząsnęli się po porażce w pierwszym secie. I znakomicie rozpoczęli drugą odsłonę pojedynku. Dzięki rewelacyjnej grze na początku drugiego seta prowadziliśmy 7:1!!! Euforia nie trwała jednak długo, gdyż „Czerwony” szybko odrobił straty i zrobiło się po 11. Od tego momentu trwała walka punkt za punkt. Siatkarze z I LO w końcówce seta wyszli na prowadzenie 24:22 i mieli piłkę meczową. Nasza drużyna nie poddawała się i wyszła na prowadzenie 26:25! Mieliśmy więc piłkę setową. Niestety nie udało nam się zdobyć decydującego punktu. W efekcie po dramatycznym boju przegrywamy mecz finałowy 27:29!!! Turniej rozegrany został 9 listopada na hali I LO w Ełku.

Naszej drużynie należą się ogromne brawa i gratulacje za rewelacyjny występ.