Otrzęsiny 2017

2 października na sali gimnastycznej odbyły się OTRZĘSINY. Uczniowie klas pierwszych rywalizowali w 6 konkurencjach sprawdzających ich kreatywność oraz umiejętność współpracy. Młodzież wykazała sporo zapału, by sprostać wszystkim zadaniom.

Każda z konkurencji ujawniała ukryte zdolności pierwszoklasistów. Jako pierwsze w ruch poszły mazaki - uczniowie włożyli dużo serca w przygotowanie plakatów z hasłem zagrzewającym do walki. Konkurencja z hula hop ujawniła ich talent akrobatyczny. Drużyny całkiem nieźle radziły sobie z rozwiązywaniem łamigłówek. Dużo emocji wywołało pompowanie balonów na czas i mierzenie szerokości sali gimnastycznej za pomocą zapałki.

Zmaganiom pierwszoklasistów przyglądało się jury w składzie pan Andrzej Gerus – dyrektor ZSM-E oraz pani Grażyna Orchowska – kierownik ds. kształcenia zawodowego. Przyznawanie klasom punktów za poszczególne konkurencje wcale nie było prostym zadaniem. Każda z drużyn chciała wypaść jak najlepiej.

Zwycięzcami tegorocznych OTRZĘSIN zostali uczniowie klasy 1tme. W nagrodę otrzymali z rąk pana dyrektora Andrzeja Gerusa Magiczny Bon, uprawniający do tygodnia całkowicie pozbawionego kartkówek oraz sprawdzianów. Zgodnie z tradycją szkoły zwycięska drużyna otrzymała przywilej organizacji OTRZĘSIN w przyszłym roku szkolnym.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy wielu sukcesów.

Opracowała: Barbara Grzegorczyk