Mechaniczni Polakom na Kresach

Okres świąt Bożego Narodzenia wielu z nas przenika i napełnia owym szczególnym blaskiem, który płynie z betlejemskiej stajenki. Ta świąteczna atmosfera otwiera nas często na potrzeby innych.

Społeczność naszej szkoły wychodząc naprzeciw prośbie Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty - pana Krzysztofa Marka Nowackiego włączyła się w zbiórkę słodyczy i produktów o wydłużonym terminie ważności, które w formie świątecznej paczki trafią do Polaków na Kresach.

Akcja trwała 13 i 14 grudnia 2017 r. Zebrane w tak krótkim czasie produkty zostały podzielone w taki sposób, by można było z nich przygotować trzynaście świątecznych paczek. W zadaniu tym bardzo aktywnie pomogli uczniowie klasay 1tse, za co im serdecznie dziękujemy.

14 grudnia 2017 r. w godzinach popołudniowych pan Dyrektor Andrzej Gerus przekazał nasz dar, za pośrednictwem Ełckiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie, organizatorom akcji. W poniedziałek 18 grudnia wraz z innymi darami z całego województwa nasze świąteczne paczki wyruszą do Polaków na Kresach. Mamy nadzieję, że uda się nam wzbudzić na ich twarzach uśmiech i radość, a przede wszystkim zapewnić, że o nich pamiętamy.

Ze względu na tak ograniczony czas przeprowadzenia zbiórki pragnę serdecznie podziękować nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz naszym uczniom i ich rodzicom. Po raz kolejny „Mechaniczni” wykazali się dużą wrażliwością i otwartością na los innych – tym razem Polaków na Kresach.

Opracował: Jan Wawiórka