KREWki Mechaniak - w darze dla życia

Kiedy wszyscy myślą już o Świętach Bożego Narodzenia nasi uczniowie niosą pomoc innym, biorąc udział w szlachetnej akcji „KREWki Mechaniak w darze dla życia”. Nie inaczej było 20 grudnia bieżącego roku. Tego dnia na terenie naszej szkoły odbyła się druga edycja tej wspaniałej imprezy. Dzięki prelekcjom dowiedzieliśmy się jak ratować ludzkie życie, kto może zostać dawcą krwi czy dawcą organów. Oddawaliśmy krew, braliśmy udział w loterii i zbieraliśmy czekolady dla mieszkańców Schroniska dla Osób Bezdomnych Markot w Ełku.

Akcja oddawania krwi po raz kolejny udowodniła jakich wspaniałych uczniów mamy w naszej szkole. Chętnych aby oddać życiodajny płyn było bardzo dużo. Naszą akcję wsparły również osoby spoza naszej szkoły. Łącznie 20 grudnia krew w naszej placówce oddało blisko 30 osób!!! W tym miejscu chcieliśmy podziękować wszystkim honorowym krwiodawcom za poświęcenie i postawę godną naśladowania. Dziękujemy również naszym partnerom za pomoc przy organizacji tak szlachetnej akcji, a mianowicie: Pani Joannie Skubich, Pani Bożenie Dudar, ekipie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku, Ełckiemu Centrum Kultury, Piekarni Konopki oraz zespołowi Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku.

Na koniec podsumowań warto jest wspomnieć o tym, że naszym krwiodawcom udało się uzbierać 47 czekolad na rzecz Osób Bezdomnych ze Schroniska „Markot” w Ełku. Czekolady już trafiły do potrzebujących. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Miejmy nadzieję, że za rok znowu spotkamy się podczas akcji „Krewki Mechaniak”. DZIĘKUJEMY i do zobaczenia za rok!

Opracował: Janusz Limberger