Wariacje z nauką

Dnia 2 oraz 3 czerwca 2017 w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku odbyła się piąta edycja „Wariacji z Nauką”. To cykliczna impreza na której uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogli zobaczyć najnowsze zdobycze techniki, wziąć udział w ciekawych warsztatach chemicznych czy fizycznych, a także porozmawiać ze studentami i konstruktorami. Oprócz wystaw

studentów Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego można było obejrzeć stoiska przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku.

Nasi uczniowie przygotowali stanowiska z zakresu techniki motoryzacyjnej, układów sterowania elektrycznego, hydrauliki, pneumatyki oraz sterowników PLC. Nasz uczeń Adrian Kaczyński zaprezentował działanie drona oraz frezarki CNC własnego pomysłu.

Należy dodać, że wystawa „Mechaniaka” cieszyła się dużą popularnością wśród zwiedzających.

Opracował: Piotr Borowski