IV Memoriał im. Kamili Skolimowskiej

Srebro naszych lekkoatletów

2 czerwca 2017 r. na stadionie lekkoatletycznym przy ZS nr 1 w Ełku odbył się IV Memoriał im. Kamili Skolimowskiej, będący jednocześnie Mistrzostwami Powiatu Ełckiego w Lekkiej Atletyce. Do rywalizacji o miano najlepszej szkoły w powiecie przystąpiło siedem ekip: ZS nr 1, ZSM-E, ZS nr 2, ZS nr 5, ZDZ, I LO, ZS nr 6. Bardzo dobrze w tym gronie spisali się reprezentanci naszej szkoły, plasując się na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Kwiatkowski (2TE), Dawid Poniatowski (2 TME), Dawid Mrówka (1 TEB), Karol Dębiec (1 TEB) i Mateusz Poniatowski (1 TS). Za przygotowanie zawodników odpowiedzialny był pan Janusz Limberger.

Lekkoatleci z popularnego „Mechaniaka” zanotowali kilka wartościowych rezultatów:

Mateusz Kwiatkowski – I miejsce w biegu na 100 m z czasem 11,1 sek. (rekord szkoły!!!)

Sztafeta 4 X 100 m – I miejsce z czasem 49,49 sek. (skład sztafety: Mateusz Poniatowski, Karol Dębiec, Dawid Poniatowski, Mateusz Kwiatkowski)

Dawid Poniatowski – II miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 9,82 m

Dawid Mrówka – IV miejsce w biegu na 1000 m z czasem 3:03 min.

Warty podkreślenia jest wynik Mateusza Kwiatkowkiego, który na co dzień trenuje w klubie MOS Ełk pod okiem pani Magdaleny Kukieło.

Czołowa trójka w klasyfikacji drużynowej chłopców:

1. ZS nr 5
2. ZSM-E
3. I LO

Naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracował: Janusz Limberger