Spotkanie z przedsiębiorcą

19 października 2016 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku odbyło się spotkanie uczniów z przedsiębiorcą – panem Kamilem Rutkowskim. Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom potrzeby uczenia się, zdobywania wiedzy i kwalifikacji zawodowych. Pan Rutkowski mówił o potrzebach rynku pracy na terenie powiatu ełckiego. Nasz gość podkreślał wartość wykształcenia zawodowego m. in. w zakresie elektryki i elektroniki. Pan Rutkowski zachęcał uczniów do nauki, samodoskonalenia się i rozwijania pasji związanych z przyszłym zawodem.

Współpraca szkoły z lokalnymi przedsiębiorcami jest ważnym elementem doradztwa zawodowego realizowanego w naszej placówce. Spotkania z przedsiębiorcami odbywają się w naszej szkole cyklicznie i zawsze spotykają się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Rozmowy z potencjalnymi pracodawcami dają uczniom możliwość szerszej niż w szkole preorientacji zawodowej oraz poznania realiów swojego przyszłego zawodu w rzeczywistych warunkach.

Opracowała: Urszula Modrzejewska