Przedszkolaki w ZSM-E

Czym skorupka za młodu nasiąknie… Rozbudzamy pasje…

W dniu 10 marca 2017 roku naszą szkołę odwiedziła grupa przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka” w Ełku.

Grupa przedszkolna „Wiewiórki” odwiedziła dwie klasopracownie: mechaniki pojazdów samochodowych i mechatroniczną. Dzięki uprzejmości nauczycieli pani Ewy Kisłowskiej i pana Mirosława Brzostowskiego – nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz uczniów klasy II Tme, dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką poszczególnych zawodów i urządzeń z nimi związanych.

Na zakończenie spotkania uczeń Adrian Kaczyński z klasy II Tme zaprezentował wykonanego przez siebie drona, wyjaśniając przedszkolakom zasady konstruowania, a także zasady korzystania z urządzenia. Pokaz „latającej maszyny” wzbudził ogromne emocje wśród dzieci.

Wizyta przedszkolaków była ciekawym doświadczeniem dla obu stron.

Opracowała: Sylwia Remiszewska