Spotkanie z przedsiębiorcą

W dniu 9 listopada 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie młodzieży z lokalnymi pracodawcami. Tym razem w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli przedsiębiorstwa POLMEX Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Bożena Dojnia w Chrzanowie k/Ełku.

Podczas spotkania przedstawiciele POLMEXu przedstawili organizację przedsiębiorstwa, którego podstawową działalnością jest transport oraz działalność serwisowa w zakresie diagnostyki i naprawy pojazdów. Uczniowie z uwagą obejrzeli prezentację, przedstawiającą wyposażenie nowoczesnego warsztatu oraz zakres czynności wykonywanych w firmie. Zaproszeni goście podkreślali, jak ważne jest budowanie dobrych relacji z kontrahentami. Stawianie na jakość oferowanych usług, ciągły rozwój kadry i bazy wzmacniają pozycję firmy na rynku i pozwalają na pozyskiwanie nowych klientów.

Spotkania młodzieży z lokalnymi przedsiębiorcami pozwalają na lepsze poznanie swojego przyszłego zawodu. Kształtują u uczniów postawy przedsiębiorczości i ułatwiają im wejście na rynek pracy. Młodzież w swoich wypowiedziach, zarówno w trakcie jak i po spotkaniu, wyraziła opinię, że spotkanie jest potwierdzeniem zagadnień realizowanych w trakcie nauki. Jako przykład uczniowie wymienili wiedzę z przedmiotów zawodowych w zakresie budowy, diagnostyki, techniki i technologii napraw pojazdów samochodowych oraz prowadzenie działalności gospodarczej w branży samochodowej

Na zakończenie uczniowie i nauczyciele otrzymali zaproszenie do odwiedzenia przedsiębiorstwa.

Opracował: Zenon Lenkowski