Mechaniczni pobiegli po złoto

Doskonale spisali się uczniowie naszej szkoły w czasie zawodów z okazji Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017 w Olecku. Podopieczni Janusza Limbergera zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej w biegach przełajowych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Mechaniczni zostali tym samym Mistrzami Warmii i Mazur w biegach przełajowych. Za zwycięstwo otrzymali okazały puchar.

Chłopcy ze szkół średnich rywalizowali na dystansie 1500 m. Indywidualnie zwyciężył Konrad Poreda z Gołdapi, zaś najlepszym z ełczan okazał się Mateusz Kwiatkowski, który uplasował się na czwartej pozycji.

Do rywalizacji o miano najlepszych szkół w województwie wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przystąpiło ponad 750 uczestników. Na stadionie w Olecku można było spotkać zawodników z następujących miejscowości: Gołdap, Olecko, Ełk, Giżycko, Węgorzewo, Nowe Miasto Lubawskie, Pisz, Dźwierzuty, Stare Juchy, Kalinowo, Bartoszyce.