Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Już od 17 lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto trwa przez cały październik, a biblioteki szkolne w tym czasie organizują wiele wydarzeń i świętują z czytelnikami.

PROGRAM OBCHODÓW MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ MECHANICZNO-ELEKTRYCZNYCH W EŁKU

• Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów, którzy o niej w tym roku szkolnym zapomnieli i jeszcze jej nie odwiedzili, ani nie wypożyczyli żadnej książki.

• Akcja „Podaruj książkę bibliotece” – październik miesiącem darów dla biblioteki, tzn. przynieś książki, które już nie są ci potrzebne i zalegają w domu, a mogą być darem dla bibliotecznego księgozbioru.

• Promocja Święta Bibliotek poprzez plakaty, cytaty o bibliotece na ścianach korytarzy.

„To warto przeczytać” - wystawka książek polecanych przez czytelników.

Wycieczki do Miejskiej Biblioteki Publicznej i Biblioteki Pedagogicznej.

Głośne czytanie fragmentów wybranej przez uczniów książki.

Cukierki dla osób wypożyczających książki.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku