POBIEGLI, BY POMAGAĆ

W sobotę 17 września odbyła się już druga edycja PKO biegu charytatywnego. Podobnie jak miało to miejsce w roku ubiegłym zawody biegowe odbywały się na jednocześnie na stadionach 12. miast w Polsce: w Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Łomży, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu. Zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę pokonywali kolejne okrążenia, z których każde zostało przeliczone na jeden obiad dla dziecka. Środki finansowe na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.

W tegorocznej edycji udział wzięła trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły (Mateusz Kwiatkowski, Dawid Mrówka i Janusz Limberger), wsparta zawodnikami z grupy Serduszko Team Ełk (Rafał Milewski, Katarzyna Limberger). Wspólna reprezentacja naszego miasta wystartowała w Łomży i w stawce 70 drużyn uplasowała się na znakomitym piątym miejscu!!! Naszej ekipie w godzinę udało się pokonać dystans 45 okrążeń stadionu (18 km), co przełożyło się na 45 obiadów dla potrzebujących dzieciaków. Generalnie Łomża uplasowała się na piątej pozycji wśród aglomeracji biorących udział w tym charytatywnym przedsięwzięciu. Zawodnicy startujący w łomżyńskim biegu łącznie pokonali 2550 okrążeń stadionu i tyle też obiadów wesprze Dom Pomocy Społecznej w Łomży. Naszym uczniom gratulujemy tak wspaniałej postawy.

Warty odnotowania jest fakt, że ambasadorem biegu w Łomży była pani Lidia Chojecka wielokrotna reprezentantka Polski w biegach na 1500 i 3000 m. Pani Lidia była min. Halową Mistrzynią Europy, brązową medalistką Mistrzostw Świata oraz trzykrotną olimpijką w Sydney, Atenach i Pekinie. Nasza sławna lekkoatletka znalazła chwilę na rozmowę z naszymi uczniami i zrobienie z nimi pamiątkowego zdjęcia.

Link do wyników

Opracował: Janusz Limberger