„Hej kolęda, kolęda…”

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Tego akcentu nie mogło zabraknąć także w naszej szkole!!!

W tym roku w świąteczną atmosferę uczniów, nauczycieli, a także pracowników Zespołu Szkół Mechaniczno–Elektrycznych wprowadziły przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola „Perełka” im. Jana Brzechwy w Ełku.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości i ciepła.

Po występie społeczność szkoły razem z naszymi małymi gośćmi miała okazję wysłuchać koncertu przygotowanego przez naszych uczniów pod opieką pana Przemysława Stępkowskiego. Uczniowie zaprezentowali cztery utwory w tym jeden autorstwa pana Przemka.

Spotkanie zakończył pan dyrektor Andrzej Gerus, który podziękował małym artystom i ich starszym kolegom za występ. Złożył również serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2017.

Opracowała: Sylwia Remiszewska