Warmińsko-Mazurski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

„MECHANIAK” BEZKONKURENCYJNY W POWIECIE

W dniu 21 kwietnia 2017 roku odbyły się w Ełku powiatowe eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W Ośrodku Wspierania Inicjatyw Transgranicznych w Ełku zostały przeprowadzone następujące konkurencje:

• test ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, ustalania kolejności przejazdu przez skrzyżowania;
• test z historii polskiej motoryzacji;
• praktyczny sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy.

Pozostałe konkurencje regulaminowe czyli: sprawdzian z umiejętności przygotowania pojazdu do jazdy oraz jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „Talerzem Stewarta” zostały przeprowadzone w Ośrodku Szkolenia Zawodowego LOK na ul. Srebrnej. W zmaganiach wzięło udział siedem drużyn ze wszystkich ełckich szkół ponadgimnazjalnych.

Drużyna reprezentująca Zespól Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, w składzie:
1. Maciej Biedrzycki - kl. II TS
2. Adrian Kaczyński - kl. II TME
3. Paweł Modzelewski - kl. III TS
wygrała eliminacje powiatowe tego turnieju. Tak jak przed laty nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni. W tym roku wyprzedzili swoich kolegów z pozostałych drużyn aż o 7 punktów.

Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie doskonale poradzili sobie z testami wiedzy z zakresu historii motoryzacji i przepisami o ruchu drogowym, udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowaniem pojazdu do jazdy i jazdą sprawnościową samochodem z zamontowanym „talerzem Stewarta”.

Głównymi celami turnieju są:
• Popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej,
• Propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego,
• Propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy,
• Propagowanie sportów motorowych.

Zwycięska drużyna ZSM-E będzie reprezentowała powiat ełcki w Finale wojewódzkim WMMTM 2017, który odbędzie się 19 maja w Elblągu.

Opiekunem drużyny na turnieju była pani Hanna Brzozowska – nauczycielka przedmiotów zawodowych, która również przygotowywała uczniów do tego turnieju.

Życzymy im powodzenia w trakcie finału wojewódzkiego.

Opracowała: Hanna Brzozowska