Każdy dzień stażu to nowe doświadczenie

Młodzież z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku kształcąca się w zawodach: technik mechatronik, technik elektryk, technik elektronik i technik pojazdów samochodowych od 23 stycznia 2017 r. rozpoczęła staże zawodowe w portugalskich firmach: Ferreirolux, Aquafer, Aquecinox oraz Auto Pontinha da Várzea.

Stażyści pracują pięć dni w tygodniu od godziny 9.00 do godziny 17.00 z przerwą na lunch. Młodzież do miejsc pracy jest dowożonia transportem naszego partnera Associaçao Intercultural Amigos da Mobilidade.

Podczas kontroli stażu pracodawcy wydali bardzo pozytywnie opinie o naszej młodzieży. Są bardzo zadowoleni z pracy naszych uczniów, chwalą ich wysokie kompetencje zawodowe oraz kulturę osobistą.

Młodzież jest zadowolona z miejsc, w których odbywa praktykę, chętnie jeździ do pracy. Każdy przepracowany dzień jest pełen wrażeń, poznawania nowinek technicznych, doskonalenia umiejętności zawodowych.

Uczniowie uczestniczą w stażu w ramach programu Erasmus +, projekt "Europejskie Doświadczenia Zawodowe".Opracowała: Grażyna Orchowska