Targi Motoryzacyjne Motor Show 2017

Nasi w Poznaniu na Targach Motoryzacyjnych Motor Show 2017

W dniach 7-8 kwietnia 2017 r. odbyła się wycieczka edukacyjna na Targi Motoryzacyjne Motor Show Poznań 2017. Uczestnikami wycieczki byli głównie uczniowie klas samochodowych kształcący się w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych.

Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi stosowanymi w pojazdach i z historią polskiej motoryzacji oraz wzajemna integracja uczniów klas samochodowych.

Poznań Motor Show 2017 to dziś największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie: to 150 wystawców, 14 pawilonów, dziesiątki tysięcy zwiedzających i w sumie aż cztery salony tematyczne: samochodowy, motocyklowy, caravaningowy oraz ciężarowy.

Na targach eksponowano nowe modele samochodów dostępnych na polskim rynku, a także marki które dopiero wchodzą na nasz rynek. Fani motoryzacji mieli okazję obejrzeć na własne oczy nowości z tej dziedziny techniki. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domów pełni wrażeń, zapowiadając jednocześnie, że za rok również wrócą do Poznania.

Organizatorem wycieczki była Hanna Brzozowska – nauczycielka przedmiotów zawodowych.