KREWki Mechaniak

W dniach 14-15 grudnia 2016 roku w naszej szkole przeprowadzono akcję „KREWki Mechaniak w darze dla życia”. Pierwszego dnia dowiedzieliśmy się jak ratować ludzkie życie, kto może zostać dawcą krwi czy dawcą organów. Młodzież z zainteresowaniem uczestniczyła w pokazie ratownictwa medycznego, przygotowanego przez Państwową Straż Pożarną w Ełku. Uczniowie w skupieniu wysłuchali prelekcji pani Bożeny Dudar - koordynatora ds.transplantacji przy 108 Szpitalu Wojskowym w Ełku - na temat transplantacji. Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa, którą przygotowała pani Joanna Skubich - prezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Ełku.

Drugiego dnia oddawaliśmy krew na rzecz Magdy Pasiak, siedmioletniej dziewczynki, która od kilku lat zmaga się z chorobą nowotworową. Prowadzona była również zbiórka czekolad dla dzieciaków z Domu Dziecka w Ełku.

Akcja oddawania krwi była świadectwem wspaniałej postawy naszych uczniów. Liczba dawców zaskoczyła ekipę pobierającą krew w naszej szkole. Chętnych, aby oddać życiodajny płyn, było tak dużo, że zbrakło woreczków do poboru krwi. Naszą akcję wsparły również osoby spoza naszej szkoły. Łącznie 15 grudnia krew w naszej placówce oddały 44 osoby!!! Uczniowie którym nie udało się oddać krwi zgłosili się do ambulansu, aby wesprzeć osoby potrzebujące krwi.

W tym miejscu chcieliśmy podziękować wszystkim honorowym krwiodawcom za poświęcenie i postawę godną naśladowania. Dziękujemy również naszym partnerom za pomoc przy organizacji tak szlachetnej akcji, a mianowicie: pani Joannie Skubich, pani Bożenie Dudar, ekipie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku, Ełckiemu Centrum Kultury, Piekarni Konopki oraz zespołowi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie oddział Giżycko.

Na koniec podsumowań warto jest wspomnieć o tym, że naszym krwiodawcom udało się uzbierać 93 czekolady na rzecz dzieciaków z Domu Dziecka. Czekolady już trafiły do dzieci. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Miejmy nadzieję, że nasza akcja na stałe wpisze się w kalendarz imprez naszej szkoły i za rok znowu spotkamy się podczas akcji „Krewki Mechaniak”.

DZIĘKUJEMY i do zobaczenia za rok!

Opracował: Janusz Limberger