Zakończenie roku szkolnego klas IV

WIOSNA, ZACZYNAJĄ KWITNĄĆ KASZTANY…

To znak, że nieuchronnie zbliża się czas matur. Dla czwartoklasistów ZSM-E oznacza to rozstanie ze szkołą i rozpoczęcie nowego etapu w życiu.

W piątek 29 kwietnia 2016 r. odbyło się oficjalne pożegnanie tegorocznych maturzystów. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej.

Pani dyrektor Ewa Wysocka podsumowała miniony rok szkolny oraz przedstawiła największe osiągnięcia tegorocznych absolwentów. W tym gronie znalazł się Paweł Straszyński, który wyróżnił się wysoką średnią ocen (5,6) i otrzymał Nagrodę Starosty. Jest to najwyższa średnia ocen spośród wszystkich tegorocznych maturzystów powiatu ełckiego.

Ponadto nagrody otrzymali: Dariusz Chiliński, Tobiasz Tyszko, Damian Jan Świderski, Karol Sadłoń, Euzebiusz Sadkowski, Hubert Koniecko, Norbert Maciej Muczyński, Patryk Twarowski, Patryk Butyński oraz Mateusz Nawrocki.

W imieniu Starosty wystąpiła p. Bożena Puławska – etatowy członek zarządu Powiatu Ełckiego, która przekazała maturzystom najlepsze życzenia, pomyślnego zdania egzaminów oraz dostania się na wymarzone uczelnie.

Akademię uświetniły występy artystyczne, którymi uczniowie szkoły żegnali swoich starszych kolegów. Zespół artystów zadedykował maturzystom utwór grupy Red Hot Chilli Peppers pod tytułem „Otherside”. Zgromadzonych najbardziej zachwycił ostatni utwór „Nie płacz Ewka”.

Z pewnej zadumy wyrwało nas wystąpienie Pawła Straszyńskiego, który w imieniu wszystkich tegorocznych maturzystów podziękował nauczycielom za ich zaangażowanie w pracę, a kolegom za wspólnie spędzony czas.

Następnie głos zabrał przedstawiciel klas trzecich, który paroma ciepłymi słowami pożegnał starszych kolegów.

Po zakończeniu akademii uczniowie, teraz już abiturienci wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, by nacieszyć się ostatnimi chwilami spędzonymi w pełnym składzie.

Mamy nadzieję, że czas spędzony w „Mechaniaku” wszyscy tegoroczni absolwenci będą wspominać ciepło, uznając go za dobrą inwestycję w swoją przyszłość, dbając o przyjaźnie i znajomości, które się tutaj zawiązały.

Za wszystkich maturzystów trzymamy kciuki, życzymy „połamania piór” i wierzymy, że jeszcze się kiedyś spotkamy.

Uroczystość pożegnania uczniów klas czwratych przygotowały pani Switłana Ołdakowska i pani Wioleta Kamińska.

Opracowała: Bogumiła Kulesza
Zdjęcia: Agata Sewastianowicz