Powiatowe eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2016

"Mechaniak" ponownie w czołówce

19 kwietnia 2016 roku odbyły się powiatowe eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2016.

Podczas eliminacji powiatowych uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu ełckiego rywalizowali w następujących konkurencjach:

- test z przepisów ruchu drogowego i kolejności przejazdu przez skrzyżowanie;
- test z historii polskiej motoryzacji;
- sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej;
- sprawdzian z umiejętności przygotowania pojazdu samochodu osobowego do jazdy;
- jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.

Drużyna Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w składzie: Maciej Biedrzycki, Przemysław Woźnicki i Sebastian Dorf zajęła III miejsce, ponownie znajdując się w czołówce.

Celem Turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży ponadgimnazjalnej w szczególności poprzez:

1. Popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej.
2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
3. Propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu drogowego.
4. Propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
5. Przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.
6. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ekipie ZSM-E gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Opracował: Andrzej Gerus