Trójwymiarowa przyszłośćMiejski Program Regrantingowy „Ełk, Tu działam” realizowany jest w ramach Ełckiego Centrum Obywatelskiego Stacja współfinansowanego z budżetu Miasta Ełku - operatorem jest Stowarzyszenie Adelfi. Pieniądze otrzymują grupy nieformalne i organizacje pozarządowe na działania, które pozytywnie wpływają na lokalną społeczność, czy też ożywiają dotąd niezagospodarowaną przestrzeń miejską. W tym roku łączna kwota przyznanych środków to ponad 52 tys. złotych.


Wśród projektów, które otrzymały dofinansowanie jest Trójwymiarowa przyszłość Nieformalnego Koła Konstruktorskiego „UNIT”, działającego w ZSM-E. Inicjatywa zakłada zbudowanie drukarki 3D. Prawdopodobnie będzie to jedyna taka drukarka w Ełku i okolicach, dostępna dla każdego.


Na budowę drukarki 3D młodzi konstruktorzy mają czas od 4 maja do 25 lipca 2016 roku. Pierwszym krokiem było złożenie zamówienia na części potrzebne do budowy urządzenia. Składanie drukarki potrwa około 3 tygodni. Kalibracja drukarki, aby wydruki wychodziły jak najlepsze, potrwa nawet miesiąc. O postępach w realizacji projektu Nieformalne Koło Konstruktorskie "Unit" informuje na swoim koncie na Facebooku

.

Młodym konstruktorom gratulujemy i życzymy powodzenia przy realizacji projektu!