Konkurs Matematyczny Pangea

Dnia 3 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się I etap konkursu matematycznego Pangea, w którym wzięło udział 21 uczniów.

Konkurs Matematyczny Pangea ma zasięg ogólnokrajowy. Założeniem konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodzieży. Główne cele to zwiększenie motywacji i zainteresowania uczniów nauką, ocenienie poziomu wiedzy uczniów, rozwijanie zdolności uczniów do nauki i zapewnienie im integracji.

Konkurs organizowany jest w dwóch etapach:

- etap szkolny koordynowany jest w szkołach przez nauczycieli przedmiotu,
- na etap finałowy najlepszych uczniów zaprasza się do Warszawy lub Wrocławia.

Konkurs Matematyczny Pangea jest organizowany przez Meridian International School w Warszawie we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula, do roku 2013 funkcjonował jako MMC (Meridian Matematic Competition).

Do etapu finałowego zakwalifikował się jeden z naszych uczniów – Paweł Straszyński - uczeń klasy 4 Te.

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału, który odbędzie się 29 kwietnia 2016 r. w Warszawie.

Opracowała: koordynator konkursu – Wioleta Kamińska