NAJLEPSI PIŁKARZE SĄ Z MECHANIAKA

Drużyna Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych zwyciężyła w Mistrzostwach Powiatu Ełckiego w Piłce Nożnej zwyciężając we wszystkich spotkaniach turnieju. Zawody rozegrane zostały 8 października na boisku przy Zespole Szkół nr 6 w Ełku. Do rywalizacji o miano najlepszej szkoły powiatu ełckiego przystąpiło osiem drużyn, które zostały przydzielone do dwóch grup, po cztery ekipy w każdej. W fazie grupowej drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym” , a dwa najlepsze zespoły z grupy uzyskiwały awans do półfinałów. W swoim pierwszym meczu Mechaniczni pokonali ekipę „Ekonomiaka” 2:1 (bramki Staszewski, Skonieczka). W drugim pojedynku nasi piłkarze wysoko ograli ZDZ 3:0 (bramki: Dzięgielewski, Puczydłowski i Kazimierczyk). W ostatnim meczu grupowym nasza ekipa rozbiła I LO aż 4:0 (bramki: Duba, Fil, Poniatowski i Skonieczka). Dzięki tym zwycięstwom nasi zawodnicy zdecydowanie wygrali rozgrywki grupowe.

W wyniku gier eliminacyjnych awans do półfinału z grupy A wywalczył ekipy Zespołu Szkół Samorządowych oraz Zespołu Szkół nr 2, zaś w grupie B najlepsi okazali się piłkarze z Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Ełku oraz z Zespołu Szkół nr 5.

Faza grupowa:

Grupa A:

1. Zespół Szkół Samorządowych - 9 pkt
2. Zespół Szkół nr 2 - 3 pkt
3. Zespół Szkół nr 3 - 3 pkt
4. Zespół Szkół nr 1 - 3 pkt

Grupa B:

1. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych - 9 pkt
2. Zespół Szkół nr 5 - 6 pkt
3. Zakład Doskonalenia Zawodowego - 3 pkt
4. I Liceum Ogólnokształcące - 0 pkt

Mecze półfinałowe:

Zespół Szkół nr 5 - Zespół Szkół Samorządowych   2:0
Zespół Szkół nr 2 – Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych  0:1 (bramka: Staszewskiego)

Finał:

Zespół Szkół nr 5 - Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych  0:1 (bramka: Skonieczki)

Drużyna Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych: Rafał Śleszyński, Mateusz Skonieczka, Sebastian Duba, Rafał Puczydłowski, Karol Staszewski, Mateusz Dzięgielewski, Dariusz Kazimierczyk, Mateusz Fil, Piotr Poniatowski. Trener: Janusz Limberger

Naszym piłkarzom serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorem zawodów był MOS Ełk oraz Zespół Szkół nr 6 w Ełku.Opracował: Janusz Limberger