Mechaniczni mistrzami województwa w futsalu!!!

Drużyna Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku zdobyła tytuł Mistrza Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Halowej. Zawody rozegrane zostały 30 listopada na hali Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. W finale zespół z Ełku pokonał drużynę gospodarzy 3:2 (2:1). Bramki dla ełczan zdobyli: Mateusz Skonieczka – 2 gole oraz Rafał Puczydłowski. Do finałowej rywalizacji przystąpiło sześć drużyn (Zakład Doskonalenia Zawodowego Giżycko, Zespół Szkół Samorządowych w Ełku, Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku, II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku oraz Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku), które rywalizowały w dwóch trzyzespołowych grupach. Początek rywalizacji nie był udany dla ełczan, którzy w swoim pierwszym pojedynku zremisowali z ekipą ZDZ Giżycko 2:2, tracąc gola w ostatniej minucie meczu. Później zawodnicy z „Mechaniaka” ulegli gospodarzom turnieju 0:3. Na szczęście te wyniki pozwoliły piłkarzom z Ełku na awans do półfinału. Mecz półfinałowy to koncert gry podopiecznych Janusza Limbergera, którzy rozbili swoich przeciwników aż 4:0. Tym samym chłopcy z Ełku udowodnili, że należy im się miejsce w wielkim finale. Mechaniczni do pojedynku o złoto przystąpili podrażnieni grupową porażką z ekipą ZSKŚiA z Giżycka aż 0:3. Na szczęście w pojedynku finałowym nasi piłkarze wyciągnęli wnioski z grupowego spotkania i w pełni zasłużenie ograli faworyzowaną drużynę z Giżycka 3:2 (2:1).

Janusz Limberger: Jestem bardzo zadowolony z postawy swoich chłopaków. Moi zawodnicy rozkręcali się z meczu na mecz i dotarli do finału. W meczu finałowym zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie prowadziliśmy już 2:0, a następnie 3:1. Nasze zwycięstwo nie było zagrożone. W tym miejscu chciałem bardzo podziękować Panu Tomaszowi Ladzińskiemu z firmy „Ladziński” za wsparcie finansowe, gdyż bez jego pomocy nie było by nas dzisiaj w tym miejscu.


Wyniki grupowe:

Grupa A

ZDZ Giżycko – ZSM-E Ełk 2:2 (bramki: Kaźmierczyk, Dzięgielewski)
ZSKŚiA Giżycko – ZSM-E Ełk 3:0
ZDZ Giżycko – ZSKŚiA 1:5

Grupa B

ZSEiI Giżycko – ZSzS Ełk 5:2
ZSzS Ełk – II LO Giżycko 0:3
ZSEiI – II LO Giżycko 3:1

Mecze półfinałowe:

ZSKŚiA Giżycko – II LO Giżycko 5:0
ZSM-E Ełk – ZSEiI Giżycko 4:0 (bramki: Skonieczka – 2, Duba, Puczydłowski)

Mecz o I miejsce:

ZSKŚiA Giżycko – ZSM-E Ełk 2:3(bramki: Skonieczka - 2, Puczydłowski)

Mecz o III miejsce:

II LO Giżycko – ZSEiI 1:0

Mecz o V miejsce:

ZSzS Ełk – ZDZ Giżycko 3:3 k:6:7

Skład mistrzowskiej drużyny z Ełku:
Rafał Śleszyński, Karol Staszewski, Sebastian Duba, Mateusz Dzięgielewski, Piotr Poniatowski, Rafał Puczydłowski, Dariusz Kaźmierczyk, Mateusz Skonieczka. Trener: Janusz Limberger


Opracował: Janusz Limberger