VII Mistrzostwa Powiatu Ełckiego Szkół Ponadgimnazjalnych na Ergometrze Wioślarskim

4 marca 2016 roku w hali sportowej I LO w Ełku odbyły się VII Mistrzostwa Powiatu Ełckiego Szkół Ponadgimnazjalnych na Ergometrach Wioślarskich. W zawodach wzięły udział zespoły z ełckich szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu. Organizatorem rozgrywek był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

W zawodach doskonale zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Mechaniczni zdecydowanie wygrali klasyfikacje sztafet 4x500 m wyprzedzając o 36 sekund ekipę z ZS nr 1. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z ZS nr 5, którzy stracili do naszych zwycięzców 45 sekund. Nasi wioślarze nie mieli sobie równych w wyścigach indywidualnych. Mistrzem powiatu został uczeń klasy III TS Sebastian Fiebrich, który wyprzedził Mateusza Nawrockiego z klasy IV T o 0.9 sekundy, zaś na trzecim miejscu uplasował się Tobiasz Tyszko z klasy IV TS tracąc do zwycięzcy 1,2 sekundy. Czwarte miejsce zdobył Patryk Butyński z klasy IV T. Naszą szkołę reprezentowali również Rafał Puczydłowski z klasy IV TE oraz Krzysztof Sydor z klasy I TS.

Bardzo dobrze w wyścigu indywidualnym kobiet zaprezentowała się Aleksandra Zielińska, uczennica klasy III TS. Ola w swoim debiucie w stawce 20 zawodniczek uplasowała się na piątym miejscu.

Ergometr wioślarski to dyscyplina sportu, która pierwotnie służyła wioślarzom do treningu „na sucho”, a następnie była uprawiana przez ludzi nie związanych z wioślarstwem. Aktualnie zdobywa coraz większą popularność. Wymaga zarówno dobrej kondycji fizycznej, jak i odpowiedniej techniki.

Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.